customer success stories

Food Union .

logo-food-union 4.png

Food Union A/S pārveido izplatīšanu un loģistiku ar optimistisku maršrutu plānošanas un optimizācijas risinājumu

Ievads:

Food Union A/S ir vadošais pārtikas un dzērienu uzņēmums, kas specializējas augstas kvalitātes inovatīvu produktu ražošanā un izplatīšanā. Uzņēmums Food Union A/S ir stingri apņēmies rūpēties par ilgtspēju un vidi, un tā mērķis ir radīt garšīgus un veselīgus pārtikas produktus, kas atbilst dažādām patērētāju vēlmēm. Uzņēmums, kas dibināts Eiropā, ir paplašinājis savu klātbūtni visā pasaulē, sadarbojoties ar vietējiem piegādātājiem un izplatītājiem, lai nodrošinātu nemainīgu kvalitāti un garšu. Food Union A/S plašais produktu portfelis ietver piena produktus, saldētus desertus, uzkodas un dzērienus, kas ir izstrādāti, lai priecētu patērētājus un vienlaikus veicinātu veselīgāku dzīvesveidu.

Food Union centās uzlabot savus produkcijas izplatīšanas un loģistikas procesus, optimizējot ikdienas maršrutu plānošanu. Iepriekš uzņēmums ikdienas izplatīšanas maršrutu pārvaldībā izmantoja uzņēmuma resursu plānošanas (ERP) sistēmu. Tomēr ERP sistēmas ierobežojumi ietekmēja ektivitāti, līdz ar to arī uzņēmuma spēju savlaicīgi un rentabli piegādāt augstas kvalitātes produktus klientiem.

Izaicinājums: Food Union A/S esošā ERP sistēma nebija aprīkota tā, lai tiktu galā ar sarežģīto maršrutu plānošanu un optimizāciju.
Tas noveda pie:
 1. Neefektīvas maršruta plānošanas, kas palielināja degvielas patēriņu un pagarināja piegādes laiku.
 2. Grūtībām pielāgoties pēdējā brīža pasūtījumu izmaiņām vai jauniem klientu pieprasījumiem.
 3. Ierobežotas izplatīšanas procesa pārskatāmības, kas apgrūtināja uzlabojamo jomu identificēšanu.
 1. gadā Food Union A/S nolēma ieviest Optimistisko maršrutu plānošanas un optimizācijas risinājumu, lai pārveidotu savu loģistikas procesu un uzlabotu kopējo efektivitāti. Vispirms viņi sāka izmantot risinājumu savam tiešsaistes veikalam, bet pēc tam to ieviesa visās pārējās nodaļās.

  Risinājums:

  Optimistic maršrutu plānošanas un optimizācijas risinājuma ieviešana

  Food Union A/S piedzīvoja būtiskus uzlabojumus loģistikas procesos

  1. Par 20 % mazāks degvielas patēriņš, pateicoties optimizētai maršrutu plānošanai.
  2. Kopējais piegādes laiks samazinājas par 15 %, nodrošinot ātrāku un uzticamāku piegādi klientiem.
  3. Uzlabota klientu apmierinātība, jo uzņēmums bija labāk sagatavots, lai apstrādātu pēdējā brīža pieprasījumus un nodrošinātu precīzus piegādes aprēķinus.

  Klienta atsauksme:

Food Union A/S shared their experience with the Optimistic solution, highlighting the following benefits:

 1. Lietotājam draudzīga saskarne: Risinājuma intuitīvā saskarne ļāva plānotājiem un dispečeriem vizualizēt maršrutus kartē, tādējādi atvieglojot piegādes procesa vadību un vajadzības gadījumā pielāgojot maršrutus dienas laikā.
 2. Samazināts manuālā darba apjoms: Risinājums ievērojami samazināja manuālo darba slodzi dispečeriem un plānotājiem, tādējādi nodrošinot efektīvāku darbību un mazāku spiedienu uz citām nodaļām.
 3. Uzlabota jauno talantu apmācība un iesaiste: Risinājums vienkāršoja jauno darbinieku apmācības un uzņemšanas procesu, padarot to efektīvāku un vienkāršāku.
 4. Uzlabots ieskats piegādes procesā: Plašā funkcionalitāte un optimizācijas iestatījumi nodrošināja detalizētu ieskatu piegādes procesā, transportlīdzekļu noslogojuma sadalījumā un autovadītāju darba sniegumā, ļaujot uzņēmumam izstrādāt KPI sistēmu autovadītāju darba novērtēšanai.
 5. Laika ietaupījums: Food Union A/S ziņoja, ka pat pieredzējuši plānotāji, veicot tikai maršruta plānošanas uzdevumus, ietaupa vismaz 1,5 stundas dienā.
 6. Degvielas patēriņa un CO2 emisiju samazinājums: Efektīvs kravu sadalījums un maršruta optimizācija ļāva samazināt nobraukto attālumu, kā rezultātā samazinājās degvielas patēriņš un CO2 emisijas.

Food Union A/S uzslavēja arī Optimistic komandas praktisko pieeju, ātru reaģēšanu uz izaicinājumiem un atbalstu klātienē, kas veicināja raitu risinājuma ieviešanu.

Secinājumi:

Ieviešot Optimistic, Food Union A/S ir ievērojami uzlabojusi savus loģistikas procesus. Uzņēmums šobrīd strādā ar lielāku efektivitāti, mazāku darbinieku noslodzi un pārskatāmāku piegādes procesu, kas ļauj koncentrēties uz savu galveno misiju - piegādāt augstas kvalitātes inovatīvus pārtikas un dzērienu produktus klientiem visā Latvijā. Ar Optimistic risinājuma palīdzību Food Union A/S turpina efektivizēt savu izplatīšanas procesu, samazināt darbības izmaksas un uzlabot klientu apmierinātību.

KEEP YOUR CUSTOMERS HAPPY WITH FAST DELIVERIES.